1 Şubat 2008 Cuma

Yan gelip yatma yeri


Nisanguney.com'da başladı bizim tayfa'nın web serüveni. Güzel ortamdı en azından sınırını, çerçevesini biz çiziyorduk ama hosting dediler, para istediler, kota söylediler, limit ettiler. Yönetemedik. Unutturmasın birileri 27 Şubat'a kadar ücretini yatırıp uzatayım Nisanguney.com ismini. Kendi gitti, adı bari kalsın.

Sonra herkes gibi Facebook'ta bir oda tuttuk kendimize. Nisan hanım oranın duvarlarına resimler çizer oldu, Güney Bey rakı sofrasına tünedi derken; Facebook cep telefonu oldu, herkesin var bir Facebook'u ama ne ilk heyecanı veriyor, ne de sanıldığı kadar şaşaalı. Bırakıp gidemedik de, T28S'imizi atamadığımız, Ferrarimizi satamadığımız gibi. Arada bakıyoruz hala Facebook mesajlarına. Öte yandan da bu saatten sonra Facebook'u yeni keşfeden ilkokul arkadaşlarına andaval diye diye. Şaşaa böyle mi yazılıyordu?

Kısacası, bir de Powered by Google olalım istedim. Burada küçük bir yer tuttum. Nisan, Güney, burada olur ben oldukça. Ayşen'i sarar mı bilemem. Hep birlikte piknik yaparız. Sahi İstanbul'da piknik işi pek yaygın değil mi? Gerçi şu an kış, her ne kadar 15 tatil olsa da pikniğe gidilmez. Sömestr olmasa kaç yazar, evde öğrenci yok. Çocuklar okula gitmese de, bizimkilerin kitapla tahsille bir bağı oldu küçükten. Ben de bir baba olarak verdim kararımı, yarın öbürgün çekerim fırçayı "Biz sizi okuyun düye gönderdik oralara, tahsilinizle uğraşın yan gelip yatmayın?"

Kısaca, biz http://nisanguney.blogspot.com 'dayız gayrı. Metroyla gelinebildiği gibi, Mecidiyeköy'den 20 dakikada bir otobüs kalkıyor. Yani zor değil gelmek,

Selametle,

2 yorum:

Htd dedi ki...

Yeni blog hayırlı uğurlu olsun.
godfather yerine afacanların yazacağı günlerin çok da uzak olmadığını sanıyorum. Görürsünüz bak...

Adsız dedi ki...

biz bursalardan geliyoruz ama na'ber; pek güzel olmuş pek özledikçe bebeleri açıp bakarız gari. öperim evcek.
handan